sobota, 13 lutego 2016

Seria: AngelfallSzczerze mówiąc nie jestem w stanie określić jaki rodzaj literatury najbardziej umila mi czas. Lubię lektury, które doprowadzają do łez (to dla mnie sztuka napisać książkę, która wzbudza tak wielkie emocje), te po których następuje chwila refleksji, te opowiadające nam naszą przeszłość, historię.. i w końcu te, które pozwalają mi uciec choć na parę godzin do innego świata, gdzie wszystko funkcjonuje na zupełnie nieznanych mi zasadach i gdzie wszystko jest możliwe. Dzisiaj właśnie chcę Wam przybliżyć jedną z serii, którą przeczytałam na jednym tchu i do której w przyszłości powrócę, ponieważ niezmiernie miło i szybko minął mi przy niej czas.

Mowa tutaj o serii Angelfall, książkach fantasy/science-fiction autorstwa Susan Ee (wcześniej nie zwróciłam uwagi na jej nazwisko, ale tak, naprawdę jest prawdziwe). Jeżeli ktoś z Was lubi czytać książki o zupełnie innym świecie z niebanalnym romansem w tle to już teraz z czystym sumieniem mogę polecić tą serię. Trzeba podkreślić, że jednak jest to bardziej seria dla young adult.

Książki czyta się szybko, już od pierwszych stron historia całkowicie wciąga nas w swój świat. W krainę gdzie nastała ciemność i zamiast ptaków, na niebie możemy dojrzeć anioły. Mogłoby się wydawać, że takie historie to banał (już nie przez jedną taką przebrnęłam), jednak nasza główna postać Penryn nie jest głupią, nic nie umiejącą, bezradną istotą. Można powiedzieć, że w jakiś sposób przystosowała się do środowiska, a jej cięte riposty i mocny charakter, jak i również to, że nie jest niezwyciężona dają nam zamysł, że postać jest bardzo prawdziwa. Penryn zajmuje się siostrą i swoją zdziwaczałą matką, a w dniu, w którym jej kochana siostra zostaję porwana- zaczyna się cała historia. Na drodze naszej bohaterki staję anioł, z którym będzie musiała nauczyć się współpracować by odzyskać swoją rodzinę. Wiele już jest pozycji na naszym literackim rynku o podobnej fabule, jednak tutaj muszę przyznać, że historia wciągnęła mnie jak żadna inna. Oczywiście najlepiej w moim mniemaniu wypadła pierwsza część, ale bez drugiej i trzeciej nie znalibyśmy zakończenia całej historii. Nie będę Wam zdradzała więcej szczegółów fabuły, tylko wstawię poniżej krótkie opisy każdej z części.

Niestety na temat autorki nie doszukałam się za wielu informacji. Ma swoją stronę internetową, którą sama prowadzi i zamieszcza na niej nowinki. Póki co nie zapowiada się by wydała kolejną serię, a szkoda. 

Książki zostały wydane dzięki wydawnictwu Filia, każda ma w okolicach 300 stron i kosztują około 40 zł za sztukę, standardowo. 

Jak już wspomniałam, dla fanów fantasy (nazwałabym to fantastyką kobiecą) ta seria powinna z pewnością powinna znaleźć się na liście książek do przeczytania. Koniecznie dajcie mi znać jakie inne książki w podobnej lub też może zupełnie innej tematyce polecacie lub też nie polecacie :)Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?
Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.W kontynuacji bestsellerowego thrillera fantasy "Angelfall" niedobitki ocalałe z anielskiej apokalipsy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Grupa ludzi porywa Paige, siostrę Penryn, biorąc ją za jednego z potworów; kończy się to masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni. 
Penryn przemierza ulice San Francisco, szukając Paige. Dlaczego miasto zupełnie opustoszało? Gdzie się podziali mieszkańcy? Poszukiwania zaprowadzą Penryn w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć. 
Tymczasem Raffe próbuje odzyskać swoje skrzydła. Bez nich nie powróci do społeczności aniołów, ani nie zajmie należnej mu pozycji jednego z przywódców. Jakiego dokona wyboru, rozdarty między tęsknotą za skrzydłami, a pragnieniem zapewnienia Penryn ochrony?Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.

4 komentarze:

 1. Od dawna szykuję się na tę serię, ale ciągle mi nie po drodze :) cena trochę odrzuca.
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że cena wszystkich książek jest zdecydowanie za wysoka. Gdyby książki były tańsze to i więcej ludzi by po nie sięgało :)

   Usuń
 2. Nie lubię fantasy, ale określenie fantastyka kobieca brzmi całkiem zachęcająco. ;)

  carolangue.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydają mi się to idealnym określeniem dla tej serii :D

   Usuń